Kitap Taşımak Artık Daha Kolay!

Kitap okuyanlara (sanırım azınlık oluyoruz) müjdeeeeee! Artık yolculuklarda, işe giderken, okula giderken yanımızda tonlarca kitap taşımak zorunda kalmayacağız.

Reeder isimi cihaz kitapseverlerin yardımına koşuyor…

Teknik detaylar ve ayrıntılar aşağıda yazılı…

Reeder ile, kalın kitapların ve kağıt yığınlarının arasında kaybolmadan milyonlarca sayfayı 240gr.?lık incecik bir cihazın içine sığdırabiliyorsunuz.

Telefon ve bilgisayarlarda kullanılan lcd ekranlar, foton yayılımı ile gözleri yoruyor ve uzun süreli kullanımlarda göz bozulmasına yol açıyor. Reeder?ın en önemli özelliği olan e-ink (elektronik mürekkep) ekranı ise, dünyadaki en yeni teknolojilerden biri. E-ink ekran ile gözünüz yorulmadan saatlerce okuma yapabiliyorsunuz. 6 inç ekranı olan reeder?ın kalınlığı ise yalnızca 8 mm.

Reeder ile kablosuz ağ ile internete bağlanarak maillerinize bakabiliyor, gazete okuyabiliyor ve kitap indirebiliyorsunuz. Ayrıca kitap okurken ya da internete bağlıyken müzik de dinleyebiliyorsunuz. Dokunmatik ekran özelliği sayesinde parmağınızla satırların altını çizebiliyor, ayraç koyabiliyor, işaret bırakabiliyor ve dokunmatik klavyesi ile istediğiniz yere not alabiliyorsunuz.

Türkçe menüsü, yatay ve dikey okuma imkanı, dosyalama özellikleri ile dikkat çeken reeder?ın içinde sözlük de bulunuyor. Bir sözcüğün anlamını ve kullanıldığı yerleri görmek için sadece üzerine dokunmanız yeterli oluyor.

Düşük pil tüketimi sayesinde reeder 2 hafta şarj etmeden kullanılabiliyor. Kağıt kullanımını ortadan kaldırdığı için ağaçların korunmasına da katkıda bulunan reeder, bu özellikleriyle çevreci ve doğaya saygılı bir cihaz.

Tayvanlı Qisda Corporation tarafından Selekt Bilgisayar için özel olarak üretilen reeder, şimdilik sadece internet üzerinden satılıyor. Çok yakında teknomarketlerde de göreceğimiz bu sihirli cihaz, kitap okumayı sevenlerin yanı sıra teknoloji meraklılarının, öğrencilerin, akademisyenlerin, çizgi roman meraklılarının, doktor, öğretmen, avukat gibi çeşitli meslek gruplarından tüketicilerin ilgisini çekiyor.

Buradan alabilirsiniz sanırım: http://www.idefix.com/poster/reeder-e-kitap-cihazi-e-kitap-cihazi/tanim.asp?sid=BERTRFYDPE7KHLGGUMLN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.