“Zaman Makinesi Neden Olmaz”a Farklı Bakış

İnsanlık herhalde çok tartıştı bu konuyu. Zamanda kırılma olur mu? İnsan geleceğe gidebilir mi? Gelecekte loto sonuçlarını öğrenip günümüzde zengin olabilir mi? gibi pek çok sorular çıktı ortaya. Bir zaman makinesi tezi ortaya atıldığında genelde Türk insanımız hemen kendi fantezilerini açığa çıkarıverir. Muhtemelen Fenerbahçeliler de 20 yıl sonrasına felan gidip Türkiye Kupası’nı alabiliyorlar mı görmek isteyeceklerdir herhalde. : ))))

Mesela bana sorarsanız Zaman Makinesi hiçbir zaman icat edilemeyecek bir cihaz. Neden derseniz benim tezi şöyle: “Eğer ki herhangi bir gelecekte bu cihaz icat edilmiş olsaydı, bu cihazı mutlaka geçmişe gitmek için de kullanırlardı. Böylelikle geçmişe geldiklerinde bu teknoloji geçmişte de bilinmiş olacaktı. Yani günümüzde biz bu teknolojiyi biliyor olacaktık.” Ama tabii kendimi de şu şekilde çürütebilirim. Belki de bu teknoloji çok büyük bir gizlilik içerisinde saklanıyor. Geçmişe gelenler de insanoğlunu uzaklardan inceleyip dönüyor, vs vs…

Bu tür yaklaşımlar daha çooooook uzarken farklı bir yaklaşım sunan bir karikatür geçti elime, sizinle paylaşmak istedim. Umarım hoşunuza gider…  : ))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.