Akıllı Küpler! – Sifteo

Bilgisayarlı oyun sistemlerinde gelinen son nokta bu oyun küpleri olsa gerek. MIT (Milli İstihbarat Teşkilatı değil, Massachusetts Institute of Technology :) ) öğrencisi olan David Merrill ve Jeevan Kalanithi’nin müthiş zekalarının ürünü olarak tasarlanmış bu küpler ve bilgisayara takılan Wi-Fi aparatıyla çeşit çeşit oyunları oynayabilmenize olanak sağlıyor. Sifteo oyun küpleri LiPol pili sayesinde 4 saat aralıksız kullanılabiliyor. Birbirleriyle de iletişim halinde olan ve kendi içlerinde yapay zekaya sahip bu ürünlerle eğlenceli ve öğretici oyunlar mümkün olacak.
Oyun küpleri kullanılmadığında ise kendiliğinden kapanıyor. En büyük performansı USB bağlantısından birkaç metre mesafe içerisinde alabilirsiniz. Oyun küpleri USB bağlantısını en fazla 20 metre mesafeden algılayabilmektedir. Eğer aralık dışında bir yere giderseniz, oyuna ara verilecektir.

Bu küpler ilk olarak 3 adeti 99$ olarak piyasaya çıkacak, daha sonrasında satış fiyatı 149$ olacak. Toplamda 3 küp ve 6 küp olarak satışa çıkarılacak.

Sifteo Oyun Küpü Teknik Özellikleri
32 bit işlemci
Tam renkli 128 x 128 piksel ekran
2.4 GHz kablosuz iletişim
Şarj edilebilir pil LiPol
Sağlam ABS ve PC plastik tasarım
35 gram
4,3 cm x 4,3 cm x 1,9 cm

Sifteo oyun küplerinin çalışması için bilgisayarınızda olması gereken minimum özellikler
Windows XP, 7 veya Mac OS X 10.5 +
512 MB RAM
200 MB disk alanı
İnternet bağlantısı (yazılım ve Sifteo oyunları, uygulamalarına erişim için)

Alttaki resimlerden ve videodan bu teknolojiyi daha yakından inceleyebilirsiniz.

Bu da videosu. Mutlaka izleyin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.