Terör Neden Bitmiyor!

Normalde böyle yazılar yazmam. Bu tür acıları konuşmaktansa içimdeki nefreti büyütmek için kullanırım ama bu korkunç zamanlardaki korkunç gerçeği sizlerle de paylaşmak istedim. Son dönemde terör yine hortladı. Her gün şehitler, son 1 ayda 30’dan fazla şehit…

“Bu terör yıllardır neden bitmiyor?” “Ülkemiz bu kadar mı aciz?” diye sorarız hep. Doğuda görev yapan bir doktor durumu açıklıyor. İşte okuyun ve görün… Hem verdiğimiz onca verginin sebebini de görün…

Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da ?Ben PKK’lıyım, seni vururum? diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.
Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
Bu yardımda sadece beyana bakıyorlar. Adam 5’i 50 yazdırabiliyor. Van’da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa az gelir. Her cuma kaymakamlık elden nakdi para dağıtıyor.
Buralarda tek vergi verenler devlet memurları… İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor.
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir… İsterler mi bu rantın bitmesini!)
Sevgiyle kalın!

 

Daha ne olsun ki! Olan şehitlerimize oluyor. Huzur içinde yatın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.