Twitter Zekayı Geliştiriyor

Twitter’da sık tweetleyenlere müjdeli bir haberimiz var.

Siz de sürekli Twitter’da mesajlar yazan, “son 3 dakikadır hiçbir şey yazmadım,” diye düşünüp kafayı yiyen biriyseniz bu haber sizi çok sevindirecek. Twitter’da çok sık mesaj yazmak beyni çalıştırıyor ve geç yaşlanmanızı sağlıyor.

İsviçreli bilim adamlarının yaptığı deney ve testlere göre çok sık tweet atanların daha zeki olduklarını ortaya koydu.

Araştırma ekibinin sözcüsü Herr Goethe Pergell durumu şöyle açıkladı: “Gününü Twitter başında geçirenler düzenli olarak olarak ‘Bir şeyler yazmalıyım’ veya ‘Ne yazsam da popüler olsam’ gibi kaygılarla sürekli beyinlerini çalıştırıyorlar. Hatta pek çoğunun uykusunda bile ‘Uyanınca Twitter’a ne yazsam’ diye düşündüklerini tespit ettik. Bu durum da beyni sürekli uyanık tutup zihnin gelişmesini sağlıyor. Uyanık bilinç zaman zaman uykusuzluğa yol açsa da metabolizmayı hareketli tuttuğu için kişiyi de genç tutuyor. Bu kişilerin son zamanlarda okuduğu kitaplar arasında da en popüler olanının ‘Ünlülerin Sözleri’ ve ‘Aforizmalar’ gibi kısa cümlelerden oluşan kitaplar olduğunu tespit ettik.”

Bilim adamları yine de kullanıcılara bir öneride bulunuyor: “Siz yine de boş zamanlarınızı böyle boş şeylerle harcamayın.”

Eğer siz de Twitter’da sürekli bir şeyler yazanlardansanız yakın zamanda kapsamlı bir IQ testine girmenizi öneririz.

Kaynak: KKK Haber Ajansı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.